Bir Sahte Gazeteci Daha Yakalandı!

16 Ocak 2023 15:32

Konya Güneysınır’da polis merkezine gidip kendisini polis gazetesi muhabiri olarak tanıtan kişinin gösterdiği kimlik sahte çıktı. Murat N’nin 28 farklı suçtan kaydı olduğu belirlendi.

Bir Sahte Gazeteci Daha Yakalandı!

Konya’nın Güneysınır İlçesinde polis merkezine giden Murat N. isimli bir kişi kendisini polis gazetesi muhabiri olarak tanıttı.

Kısa süren araştırma sonunda Murat N’nin polislere gösterdiği ve üzerinde “Polis Gazetesi Muhabir Tanıtım Kartı” yazan kartın sahte olduğu tespit edildi.Murat N, kendisinin polis adliye muhabiri olarak görev yaptığını, söz konusu “Polis Gazetesi Muhabir Tanıtım Kartı”nı bir dernekten aldığını söyledi.

yer-konya-polis-gazetesi-muhabiriyim-dedi-gercek-bambaska

28 FARKLI SUÇ KAYDI VARMIŞ

Sahte karta el koyan polis, Murat N’ye, “Özel İşaret ve Kıyafetleri Usulsüz Kullanma Suçundan” ve “Resmi Belgede Sahtecilik Suçundan” işlem yaptı. Araştırmalar sırasında Murat N’nin kasten yaralama, tehdit, nitelikli dolandırıcılık gibi suçlardan 28 farklı suç kaydı olduğu anlaşıldı.

Konya Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü ya da kendilerinin polis basın kartı veya görev otosu kartı adı altında herhangi bir kart vermediğini ayrıca dernekler tarafından şahıslara verilen bu ve benzeri kartların herhangi bir geçerliliğinin olmadığını bildirdi.

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +