Polis Baskını Sırasında Kargoyla Kaçak Telefon Geldi

17 Ocak 2023 16:49

Konya’da polis ekipleri, sosyal medya üzerinden gümrük kaçağı cep telefonu satışı yapan şüphelileri kol saatinden yola çıkarak belirledi. İki şüpheli gözaltına alınırken, baskın sırasında gelen bir kargo paketinden de kaçak telefon çıktı.

Polis Baskını Sırasında Kargoyla Kaçak Telefon Geldi?v=1

Konya’da polis ekipleri, kaçakçılara göz açtırmıyor.Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya üzerinden gümrük kaçağı cep telefonu satışı yaptığı iddia edilen şüphelileri takibe aldı.

KOL SAATİ ŞÜPHELİYİ ELE VERDİ

Resimlerde yüzü gözükmeyen kişinin taktığı kol saatinden yola çıkan ekipler, şüpheliyi belirledi. Ekipler, O.A. ile Ç.T.’yi gözaltına aldı. Şüphelilerin üzerinde yapılan aramada 6 adet kaçak cep telefonu bulundu.

BASKIN SIRASINDA KARGO İLE CEP TELEFONU GELDİ

Ekiplerin adreste arama yaptığı sırada bir kargo paketi geldi. Ekipler, kargo paketi içerisinde de gümrük kaçağı cep telefonu yakaladı. Şüphelilerden ve kargo paketinden 18 adet gümrük kaçağı cep telefonu ve 30 adet gümrük kaçağı cep telefonu aksesuarı ele geçirildi.

konyada-ilginc-an-polis-baskini-sirasinda-kargoyla-kacak-telefon-geldi.jpg

23 BİN 720 PAKET KAÇAK SİGARA YAKALANDI

Kaçakçılık ile ilgili yürütülen çalışmalar kapsamında ekipler, Meram ilçesinde bir evin bodrumunda 23 bin 720 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirdi. Piyasaya sürülmek üzere zulalanmış gümrük kaçağı sigara paketlerine el koyan ekipler. 1 şüpheliyi gözaltına aldı.

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +