Kurban Bayramı Trafik Kazalarında Son Durum: İlk 6 Günde 49 Kişi Hayatını Kaybetti

21 Haziran 2024 21:49

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin trafik kazalarıyla geçen ilk 6 gününün verilerini açıkladı.

Kurban Bayramı Trafik Kazalarında Son Durum: İlk 6 Günde 49 Kişi Hayatını Kaybetti?v=1

İçişleri Bakanı: "Bayram Tatilinin İlk 6 Gününde 49 Kişi Hayatını Kaybetti"

Türkiye genelinde Kurban Bayramı tatilinin başından itibaren meydana gelen trafik kazaları hakkında çarpıcı bilgiler geldi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayramın ilk 6 gününde ülke genelinde 49 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Ayrıca, 7 bin 683 kişinin de yaralandığını belirtti. Kazaların büyük çoğunluğunun dönüş yolculuklarında yaşandığı vurgulandı.

Kurban Bayramı tatilinde Türkiye genelinde trafik kazalarının artmasıyla birlikte, İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre ilk 6 gün içinde 668 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 13 kişi hayatını kaybederken, bin 133 kişi de yaralandı. Bakanlık ayrıca, 414 bin 776 aracın denetlendiğini ve bu süreçte 22 bin 592 araca hız ve radar işlemi, 39 bin 56 araca ise diğer işlemlerin uygulandığını bildirdi.

Bayram Trafik Kazalarında Alarm Veren Rakamlar

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kurban Bayramı tatilinin 6'ncı gününde yaşanan trafik kazalarıyla ilgili olarak ülke genelinde önemli açıklamalarda bulundu. Bayram tatilinin ilk 6 gününde toplamda 49 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Bakan Yerlikaya, vatandaşlara dikkatli olmaları çağrısında bulundu. Başta hayatını kaybedenler olmak üzere tüm mağdurlar için başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +