Güncel Haberleri
Korkmaz Beton Group iftarda HamiDer öğrencilerini buluşturdu
20 Mayıs 2019 17:26

Desteğe muhtaç çocuklara yönelik çalışmalar yapan HamiDer'in öğrencileri Korkmaz Group'un organize ettiği iftar yemeğinde bir araya geldi...

Korkmaz Beton Group iftarda HamiDer öğrencilerini buluşturdu
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Öksüz, yetim ve kimsesiz çocuklara yönelik çalışmalar yapan HamiDer, bünyesindeki öğrencileri iftar yemeğinde buluşturdu. Korkmaz Beton Group'un ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa ilgi yoğundu. İftara öğrencilerle birlikte yakınları ve rehber öğretmenler de katıldı.

Program Hafız Hüseyin Keleş'in Kur'an-ı Kerim okumasıyla başladı. Daha sonra hatim duası yapıldı. Dernek Başkanı Mustafa Yanartaş "Öksüz, yetim ve kimsesiz çocuklar hepimize Allah’ın emanetidir. Bu nedenle bunları korumaya alarak eğitip yetiştirmek ve topluma yararlı insan olmalarına çalışmak Müslümanların ahlaki ve hukuki görevlerindendir. Bu çocuklara sahip çıkmak aynı zamanda Müslüman olmanın bir gereğidir. Allah ve Resulünün insana yüklediği bir sorumluluktur” dedi. 

Desteğe muhtaç çocukların sorumluluğunun büyük fedakarlık istediğini, bunun içten gelen samimi duygularla yapılması gerektiğini vurgulayan Yanartaş, bu konuda Peygamberimizin 'yiyeceğini ve içeceğini bir yetimle paylaşan her Müslüman affedilmez bir günah işlemediği sürece yüce Allah’ın ona cennetin kapılarını açacağını belirtmektedir' hadisini hatırlattı. 

Programın sonunda Korkmaz Beton Group adına Gülvezir Korkmaz'a plaket takdim edildi. Gülvezir Korkmaz “Böyle bir hizmetin içinde bulunmalarından dolayı memnuniyetini ifade ederek, yaptığı çalışmalardan dolayı HamiDer'e teşekkür etti. 

Yorumlar (0)