Konya Merkezli 7 İlde Fetö’nün Yöneticilerine Operasyon

2 Haziran 2022 13:20

Konya merkezli 7 ilde terör polisi, FETÖ’nün yönetici konumundaki isimlerine yönelik yeni bir operasyon düzenledi. Yapılan baskınlarda 10 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi...

Konya Merkezli 7 İlde Fetö’nün Yöneticilerine Operasyon?v=1

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ’nün yönetici konumunda olan ve gizlilik çerçevesinde faaliyet göstererek, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına yerleşen, örgüt adına yetiştirdiği elemanları bu kurumlara yerleştirerek devamlılığı sağlamak isteyen şüphelilere yönelik yeni bir çalışma başlattı.

Gerekli delillerin toplanmasının ardından ekipler, Konya merkezli İstanbul, Ankara, Bingöl, Hatay, Şanlıurfa ve Afyonkarahisar’da belirlenen adreslere baskın yaptı. Operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, verdiği bilgiler doğrultusunda; bir kısmı kamuda görev yapan, örgütle irtibat ve iltisakı ilk defa tespit edilen birçok kişi tespit edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan bir şüpheli ifadesinin ardından serbest bırakılırken, 9 kişi adliyeye sevk edildi. Nöbetçi hakim karışına çıkartılan şüphelilerden 6’sı tutuklandı, 3’ü ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +

Hacker Blog Oyun Hileleri Hack Haber Hack Forum Game Cheats Crack Forum Hack Haber