Konya'da "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliği düzenlendi

7 Mayıs 2022 18:53

Konya'da Karayolları Trafik Haftası kapsamında "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliği düzenlendi...

Konya'da

Konya Emniyet Müdürü Engin Dinç, Adalhan Kavşağı'nda düzenlenen etkinlikte yaya geçidini kullanan vatandaşlara broşür dağıttı.

"Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" etkinliği düzenlendi

Trafik kuralları ile ilgili kamuoyunun dikkatini çekmek için çeşitli mottolar ortaya koyduklarını vurgulayan Dinç, "Bu sene de yayalar için '5 Adımda Güvenli Trafik' sloganıyla yola çıktık. Bizler de jandarmamızla, emniyet birimlerimizle yayalarımızın karşıdan karşıya geçişlerde, güvenli geçişlerin nasıl sağlanacağı konusunda vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz." dedi.
Konya genelinde yaşanan yoğun trafik kusurlarına da değinen Dinç, şunları söyledi:

aa-20220507-27787808-27787806-yayalar-icin-5-adimda-guvenli-trafik-etkinligi-duzenlendi.jpg

 


"Yayalarımızın yaya geçitlerini kullanmaması, kontrolsüz noktalarda yola çıkması, özellikle sürücülerin, zaman zaman hız limitlerinin çok fazla üzerine çıkması nedeniyle bu sene 4 can kaybı yaşandı. Bu noktada tüm vatandaşlarımızı uyarıyoruz. Özellikle sürücülerimizin çocuklarımızın geçtiği okul çevreleri, yaşlıların çıkabileceği hastane, cami yakınlarında çok daha duyarlı olmalarını, yavaş gitmelerini kurallara uymalarını istiyoruz. Böylece hem modern bir toplum hem daha huzurlu ve güvenli bir Konya oluşturacağız."Engin Dinç, Konya genelinde 27 ayrı noktada, tüm Konya'daki kavşaklarda Elektronik Denetleme Sistemlerinin (EDS) devreye alındığını, ayrıca engelli park yerlerine araç park eden sürücülere mutlaka ceza yazıldığını da sözlerine ekledi.
Programa Selçuklu İlçesi Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu ve kolluk amirleri katıldı.

aa-20220507-27787808-27787807-yayalar-icin-5-adimda-guvenli-trafik-etkinligi-duzenlendi.jpg

Konya'da Ramazan Bayramı tatilinde ölümlü trafik kazası yaşanmadı
Öte yandan Konya İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada Ramazan Bayramı tatilinde alınan tedbirler sonrası Konya'da ölümlü kaza meydana gelmediği bildirildi. Ölümlü kazalarda yüzde 100'luk azalmayla sıfır rakamına ulaşılan kentte, 80 ekip 360 personelle bayram tatili boyunca 24 saat denetim yapıldığı belirtildi.

Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +