Politika Haberleri
Kaymakamlara net uyarılarda bulundu
10 Ocak 2018 15:03

Kaymakamlara net uyarılarda bulundu

Kaymakamlara net uyarılarda bulundu
PAYLAŞ
A
Haberi Oku
Cumhurbaşkanı Erdoğan, kaymakamlarla ilgili kendilerine gelen şikayetlere değinerek, "Haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan da asla çekinmeyiz” dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Adalet Şurası’ programının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde vali yardımcıları ve kaymakamlarla bir araya geldi. Bir konuşma yapan Erdoğan, vali yardımcıları ve kaymakamlara net talimatlar verdi. Erdoğan, “Bazen vatandaşlarımızdan şikayetler aldığım oluyor. Her şikayet doğru ve haklı olacak diye bir şey yok elbette ama haklı şikayetleri tespit edersek gereğini yapmaktan da asla çekinmeyiz” dedi.
Kendisinin mesai mefhumu olmadığını belirten Cumhurbaşkanı, kaymakam ve vali yardımcılarından 7/24 çalışma prensibine uymalarını ve telefonlarının her daim açık olmasını istedi. Erdoğan, vatandaşın efendisi değil, hizmetkarı anlayışıyla hizmet edilmesi gerekliliğini de vurguladı. Erdoğan, “İlçelerinizde en küçük kışkırtmaya izin vermeyin” uyarısında da bulundu.
Erdoğan, kaymakamlara bir de müjde verdi. Cumhurbaşkanı, “Hiçbir kaymakamımızın, emri altında çalışanlardan daha düşük maaş alıyor olması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu konuda hakkaniyete dayalı bir ücret dengesinin en genç 2019 yılında kurulacağına inanıyorum” diye konuştu.
(İHA)

Yorumlar (0)