online film izle

Meram'da Organik Ürün Şenliği

Meram'da Organik Ürün Şenliği
Tarih : 17-11-2012 20:12:54
Meram Belediyesi tarafından kazandırılan Konya'nın ilk yüzde 100 ekolojik organik ürün pazarında düzenlenen 4. Geleneksel Meram Organik Ürün Şenliği'ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

 

Melikşah Mahallesi Organik Pazar alanında düzenlenen şenlik, Konya Kaşıks Ekibi'nin gösterileriyle başladı.
 
Meram Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Akdaş, yaptığı konuşmada, 3 ay önce burada açılan yüzde 100 ekolojik ürün pazarı ile Konya'da bir ilki gerçekleştirmiş olduklarını belirtti.
 
Konya'nın ilk organik ürün pazarı olan Melikşah pazarında tohumdan hasata, hasattan son kullanıcıya ulaşıncaya kadar tüm aşamalarında insana ve ekosisteme zararlı hiçbir kimyasal girdi, katkı maddesi ve yöntem kullanılmadan üretilen kontrollü ve sertifikalı ürünlerin her hafta cumartesi günleri vatandaşlara sunulacağını söyleyen Akdaş, ''Ekolojik pazarımızda, sebze ve meyve gibi ürünlerin yanında zeytinyağı, bal, et ve süt ürünleri, kuru meyve, kuruyemiş, ekmek, yumurta, deterjan ürünler de satılmaktadır'' dedi.
 
Organik Ürün Yetiştiricileri ve Satıcıları Derneği adına konuşma yapan Osman Kaya da vatandaşın, organik ürünlerin sadece köylerde yetiştirilen ürünler olmadığını, Meram Belediyesi tarafından kurulan bu pazar sayesinde daha iyi anlamış olduklarını dile getirdi.
 
 
 
Programda son konuşmayı yapan AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya da ''Meram Belediyemize, organik ürünlere verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Organik tarım ülkemizde hızlı bir şekilde gelişmekte ve Hükümet olarak buna destek vermekteyiz. Organik ürün kullanımı insan hayatı için çok büyük önem taşımaktadır'' diye konuştu.
 
Konuşmalardan sonra Meram Belediyesi tarafından programa katılan konuklara, organik ürün ikramı yapıldı.
 
 
 
 

Güncel
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
YAZARLAR
Uğur Özteke
Konya’dan parça parça kesintiler
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
ANKET
Facebook'ta bizi bulun.
Copyright © Konyahaber42   |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

Konya Web Tasarım